SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI  FUNDACJI CHARYTATYWNEJ PRZY PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA „POMÓŻMY UBOGIM” W BIERACH

Nasza Fundacja „Pomóżmy Ubogim’’ pomaga rodzinom i osobom będących  w trudnej sytuacji materialnej ze względu na niskie dochody oraz  sytuacji życiowej (choroba, klęski żywiołowe ).

W 2021 roku wsparciem objęto  87 osoby, które otrzymały paczki żywnościowe i 4 osoby które otrzymały pomoc w zakresie zakupu lekarstw .

Ponadto :Projekt:  „Synergia społeczna w skoordynowanym systemie wsparcia seniorów w Gminie Jasienica ,który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego był zawieszony ze względu braków srodków finansowych , które Urząd Marszałkowski  przesunął na pandemie . Programem objęci seniorzy zostali w domach lub w innych  placówkach ,które zapewniają opiekę. .Systematycznie opłacane sa media i opał. Osoby ,które potrafią chętnie włączają się w pomoc w pracach porządkowych w domu katechetycznym.

Nasza Fundacja realizuje nadal: Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym z  Caritas, którym objętych było 25 osób z naszej gminy.

W tym roku nie braliśmy udziału w  akcji „I ty te Święta możesz uczynić radośniejsze” ,ze względu na pandemie .Bierzemy udział w różnych  małych akcjach pomocy np.jakaś lodówka ,meble ,piece itp.

Dziękuję Księdzu Proboszczowi Dariuszowi ,który chętnie włączył się do współpracy ,całemu Zarządowi, wszystkim Wolontariuszom, którzy pakują i rozwożą paczki do podopiecznych  i wszystkim za współpracę.

Dziękuję Tym, którzy przekazali 1% odpisu z podatku ,prosimy o zaś, indywidualnym ofiarodawcą i głównemu fundatorowi. Dzięki temu możemy to robić.

Dziękuję za wielkie serce każdego z Was! Ewa Pyka